Siirt İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Siirt İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sarıkamış Şehitleri Anma Günü 103. Yılında

Güncelleme Tarihi: 08/01/2018

Siirt İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Sarıkamış Harekâtı’nın 103. yılında Sarıkamış şehitlerini rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

Allahuekber Dağları’nda, birer kardelen gibi açan aziz şehitlerimizin, üstün bir cesaret ve feragat örneği sergileyerek yazdıkları kahramanlık destanı; hafızalarımızda derin izler bırakmıştır.

Şeref ve güvenle yaşadığımız bu aziz vatan, ‘Sarıkamış Harekâtı’ gibi daha nice kahramanlık destanı sayesinde atalarımızın, bizlerin ve gelecek nesillerimizin ebedi yurdu olmayı sürdürecektir.

Gençlere Sarıkamış ve Çanakkale'nin iyi anlatılması gerektiğini vurgulayan Ömür, "Onlar bu vatan için, bu millet için, bu topraklar için gözlerini kırpmadan canlarını seve seve verdiler. Sarıkamış ayrı bir destan, Sarıkamış bu milletin beyaz destanı. Onlar eksi 40 derecede bu vatan için çarpışarak şehit oldular. Gençlerimize Sarıkamış'ı iyi anlatmamız, Sarıkamış'ı gelecek nesillere aktarmamız lazım. Sarıkamış'ı bilmeyen, Çanakkale’yi bilmeyen bir nesil bu milleti geleceğe taşıyamaz." dedi.

103. yıl dönümü münasebetiyle, başta Sarıkamış Harekatı şehitleri olmak üzere, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen mücadelede şehit olan vatandaşlarımızı, kanlarını bayraklaşan vatan toprakları uğrunda feda eden bütün aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.